Zimní vyžití

Půjčovna lyží

Půjčovna lyží není v penzionu nutná, hned několik půjčoven je bezproblémově dosažitelných v okolí. Zapůjčení lyží a dalšího potřebného vybavení zajistí hostům na požádání pracovník recepce.

Sjezdovky a zimní okolí penzionu

ZLATÁ OLEŠNICE – JIZERSKÉ HORY - se nachází jako jediné místo v JIZERSKÝCH HORÁCH A V KRKONOŠÍCH mezi 6-ti SKI AREÁLY !!!

Lyžařský areál Kořenov - Rejdice (dostupnost 3 min) se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Oblast nabízí vynikající podmínky jak pro zimní, tak pro letní rekreaci. V blízkosti chaty Panorama se nachází lyžařský areál s dvousedačkovou lanovou dráhou, vlekem, sjezdovými tratěmi a největším snowparkem v ČR - O2 Extra Parkem. Všechny tratě a překážky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. Výborné jsou zde také podmínky pro běžecké lyžování s napojením na lyžařskou magistrálu.

Lyžařský areál Zlatá Olešnice (dostupnost 3 min) - denně od 9:00h do 16:00h. Lyžaři mají možnost vybrat si ze dvou tratí. Hlavní „červená“ trať je v těsné blízkosti vleku, která je vhodná pro zkušenější lyžaře. Z vedlejší „modré“ tratě je nádherný výhled na údolí Zlaté Olešnice a je vhodná pro méně zkušené lyžaře a děti. Lyžařský vlek je na jihozápadní straně kopce zvaného Javorník, to znamená, že za slunného počasí nabízí celodenní lyžování na sluníčku.

Skiareál Příchovice – PANORAMA - jižní stráň (dostupnost 6 min) – celý den slunce, vhodné pro rodiny z dětmi.

Lyžařský areál Harrachov (dostupnost 15 min) - nabízí po celou sezónu kvalitní a dostatečně dlouhé sjezdové tratě a nabízí ideální možnosti pro lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti.

Lyžařský areál Rokytnice nad jizerou (dostupnost 15 min) - Rokytnice je největším střediskem v západní části Krkonoš. Tvoří dva hlavní areály pro sjezdové lyžování - Lisá hoda - Horní Domky a Studenov.

Lyžařský areál Paseky nad jizerou (dostupnost 10 min) - je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněného území Krkonošského národního parku.V obci je celkem 5 lyžařských vleků, 3 z nich jsou obecní. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy.

Běžkařské dráhy

Jizerská magistrála je vzdálena přibližně 10 km (Kořenov). Kromě Kořenova lze ale využít dalších 19 dobře dostupných nástupních míst. Součástí magistrály je celkem přes 150 km upravovaných běžeckých tratí. Obtížnost a délka jednotlivých tras je volitelná i během jízdy, jednotlivé stezky se prolínají a navazují na sebe. Na každém významném rozcestí najdou běžkaři přehledné orientační mapy s údaji o délce zbývající cesty k cíli a o možných dalších směrech. Celkem je na trase rozmístěno 27 mapových stojanů a 56 rozcestníků. Mapu Jizerské magistrály můžete najít na stránkách o.p.s Jizerská magistrála.

Skiareál Vysoké nad Jizerou

Víceúčelová sportovní hala

Víceúčelová sportovní hala ve Zlaté Olešnici - jedinečná možnost sportovního vyžití. Halu si lze pronajmout na sálový fotbal, tenis, stolní tenis, volejbal, basketbal a podobně. Pronájem lze zajistit prostřednictvím recepce.